3x3 Liga Pro 10/17 05:50 Dinamo-pro 3x3 v Lokomotiv-pro 3x3 13-19
VTB United League U21 10/17 04:00 Spartak Primorie 2 Spartak Primorie 2 v CSKA Moscow 2 CSKA Moscow 2 84-106
Philippines UCBL 10/17 04:00 CEU Scorpions CEU Scorpions v LPU-Batangas LPU-Batangas 71-66
NBA Pre Season 10/17 02:30 GS Warriors GS Warriors v LA Lakers LA Lakers 93-126
Peru Liga de Lima 10/17 02:15 Circolo Circolo v San Marcos San Marcos 79-44
El Salvador Liga Mayor Women 10/17 02:00 FAS Women (Mayor) v Turin BC Women (Mayor) 84-27
NBA Pre Season 10/17 02:00 Melbourne United Melbourne United v SAC Kings SAC Kings 110-124
Colombia Liga 10/17 01:00 Titanes Barranquilla Titanes Barranquilla v Cimarrones 95-84
Colombia Liga 10/17 01:00 Bucaros Bucaros v Academia Academia 86-68
NBA Pre Season 10/17 01:00 POR Trail Blazers POR Trail Blazers v UTA Jazz UTA Jazz 126-118
Peru Liga de Lima 10/17 00:44 Ejercito Ejercito v Inmaculada 69-60
Argentina Platense Primera A1 10/17 00:30 Banco Provincia v Astillero Rio Santiago 52-65
Argentina Platense Primera A1 10/17 00:30 Villa San Carlos v Platense de la Plata 60-62
South American Club League 10/17 00:30 Malvin Malvin v Ciclista Ciclista 62-75
Argentina Superliga de Mendoza 10/17 00:30 General San Martin v Regatas de Mendoza 53-82
Argentina Superliga de Mendoza 10/17 00:30 Israelita Macabi de Mendoza v CSD Junin de Mendoza 70-48
Argentina Superliga de Mendoza 10/17 00:30 Atenas de Mendoza v Rivadavia de Mendoza 92-73
Argentina Superliga de Mendoza 10/17 00:30 Anzorena de Mendoza v San Jose de Mendoza 69-87
Argentina Super 20 10/17 00:30 Estudiantes Concordia Estudiantes Concordia v La Union Formosa La Union Formosa 69-88
Colombia Liga 10/17 00:00 Piratas Piratas v Fastbreak Fastbreak 79-82
Dominican Republic LNB 10/17 00:00 Indios de San Francisco v Metros de Santiago Metros de Santiago 84-81
NBA Pre Season 10/17 00:00 MEM Grizzlies MEM Grizzlies v OKC Thunder OKC Thunder 124-119
NBA Pre Season 10/17 00:00 SA Spurs SA Spurs v HOU Rockets HOU Rockets 128-114
NBA Pre Season 10/17 00:00 ATL Hawks ATL Hawks v NY Knicks NY Knicks 100-96
Argentina Super 20 10/16 23:00 Obras Sanitarias Obras Sanitarias v Hispano Americano Hispano Americano 74-69
Brazil NBB 10/16 23:00 Brasilia Brasilia v Botafogo Botafogo 78-63
NBA Pre Season 10/16 23:00 DET Pistons DET Pistons v CHA Hornets CHA Hornets 116-110
Brazil Paulista Women 10/16 22:46 Pro Esporte Women Pro Esporte Women v Catanduva Women Catanduva Women 47-67
Brazil NBB 10/16 22:30 UNIFACISA v Pato Basquete Pato Basquete 76-60
South American Club League 10/16 22:10 Leones Quilpue Leones Quilpue v Pinheiros Pinheiros 78-93
Brazil FPB U19 Women 10/16 22:00 Bradesco U19 Women v Semelp Pinda U19 Women 80-47
Portugal Cup Women 10/16 20:21 CDJR Women v CP Esgueira Women 47-82
Portugal Cup Women 10/16 20:10 Fisica Torres Vedras Women v Alges Women Alges Women 44-91
Portugal Cup Women 10/16 20:00 Natacao Women v GDEMAM/NOVACIGAS Women 37-52
Portugal Cup Women 10/16 19:29 Basquete Clube Women v SIMECQ Women 58-85
Italy Serie B 10/16 19:15 Bernareggio 99 Bernareggio 99 v Pallacanestro Crema Pallacanestro Crema 78-70
Iceland Premier League Women 10/16 19:15 Snaefell Women Snaefell Women v Skallagrimur Women Skallagrimur Women 54-68
Iceland Premier League Women 10/16 19:15 Grindavik Women Grindavik Women v Haukar Women Haukar Women 56-100
Iceland Premier League Women 10/16 19:15 KR Reykjavik Women KR Reykjavik Women v Valur Reykjavik Women Valur Reykjavik Women 74-76
Iceland Premier League Women 10/16 19:15 Keflavik Women Keflavik Women v Breidablik Women Breidablik Women 89-56
Italy Serie A2 10/16 19:00 Rieti Rieti v Napoli Napoli 79-62
Italy Serie B 10/16 19:00 Sutor Premiata Montegranaro Sutor Premiata Montegranaro v Bakery Piacenza Bakery Piacenza 56-64
Italy Serie B 10/16 19:00 Empoli v Etrusca San Miniato Etrusca San Miniato 65-56
Italy Serie B 10/16 19:00 Goldengas Pallacanestro Senigallia Goldengas Pallacanestro Senigallia v Giulianova Giulianova 57-67
Italy Serie B 10/16 19:00 Vigevano Vigevano v Antenore Energia Padova Antenore Energia Padova 55-49
Italy Serie B 10/16 19:00 Corato Corato v Scauri Scauri 79-73
Italy Serie B 10/16 19:00 Corona Platina Piadena MG.Kvis Corona Platina Piadena MG.Kvis v Mestre Mestre 86-67
Italy Serie B 10/16 19:00 Basketball Club Lucca Basketball Club Lucca v Oleggio Magic Oleggio Magic 87-79
Italy Serie B 10/16 19:00 Cecina Cecina v Olimpo Basket Alba Olimpo Basket Alba 78-83
Italy Serie B 10/16 19:00 US Empolese US Empolese v Etrusca San Miniato Etrusca San Miniato 65-56
Italy Serie B 10/16 19:00 Porto Sant'Elpidio Porto Sant'Elpidio v Baltur Cento Baltur Cento 62-83
Italy Serie B 10/16 19:00 Teate Chieti Teate Chieti v Rekico Faenza Rekico Faenza 74-69
Italy Serie B 10/16 18:59 Piombino Piombino v Fortitudo Alessandria Fortitudo Alessandria 79-45
Italy Serie B 10/16 18:45 Pavia Pavia v Gilbertina Soresina Gilbertina Soresina 73-62
Italy Serie B 10/16 18:45 Virtus TSB 2012 Cassino Virtus TSB 2012 Cassino v Palestrina Palestrina 72-77
Euro Cup 10/16 18:45 Nanterre Nanterre v Unics Kazan Unics Kazan 92-94
Euro Cup 10/16 18:45 Brescia Brescia v Olimpija Ljubljana Olimpija Ljubljana 78-71
Euro Cup 10/16 18:45 Joventut Joventut v Darussafaka Darussafaka 85-82
Spain Liga EBA 10/16 18:33 Azuqueca v NCS Alcobendas 73-65
Slovenia Cup 10/16 18:30 Geoplin Slovan Geoplin Slovan v Brinox Medvode Brinox Medvode 77-79
Basketball Champions League 10/16 18:30 Burgos Burgos v Antwerp Giants Antwerp Giants 90-76
Italy Serie B 10/16 18:30 Avellino Avellino v Virtus Salerno Virtus Salerno 62-78
Italy Serie B 10/16 18:30 Meta Formia v Luiss Roma Luiss Roma 84-76
Italy Serie B 10/16 18:30 Rucker Sanve Rucker Sanve v Tramarossa Vicenza 71-53
Italy Serie B 10/16 18:30 Luciana Mosconi Ancona Luciana Mosconi Ancona v Virtus Civitanova Marche Virtus Civitanova Marche 66-78
Italy Serie B 10/16 18:30 Nuova Olginate Nuova Olginate v Sangiorgese Su Legnano Sangiorgese Su Legnano 85-58
Italy Serie B 10/16 18:30 Geko PSA Sant’Antimo Geko PSA Sant’Antimo v Bava Virtus Pozzuoli Bava Virtus Pozzuoli 72-75
Italy Serie B 10/16 18:30 Teramo 1960 Teramo 1960 v Ristopro Fabriano Ristopro Fabriano 62-82
Italy Serie B 10/16 18:30 All Food Enic Firenze All Food Enic Firenze v Montecatiniterme Basketball Montecatiniterme Basketball 84-56
Slovenia Cup 10/16 18:30 AKK Branik Maribor AKK Branik Maribor v Terme Olimia Podcetrtek Terme Olimia Podcetrtek 49-100
Italy Serie B 10/16 18:30 Jesi Jesi v Sinermatic Ozzano Sinermatic Ozzano 66-68
Basketball Champions League 10/16 18:30 Dinamo Sassari Dinamo Sassari v Lietkabelis Lietkabelis 79-78
Basketball Champions League 10/16 18:30 Basquet Manresa Basquet Manresa v Polski Cukier Torun Polski Cukier Torun 85-81
Italy Serie B 10/16 18:30 Omegna Omegna v Gessi Borgosesia Gessi Borgosesia 56-62
Italy Serie B 10/16 18:30 Coelsanus Robur Et Fides Varese Coelsanus Robur Et Fides Varese v Juvi Cremona Juvi Cremona 62-39
Italy Serie B 10/16 18:30 Rucker Sanve Rucker Sanve v Vicenza 2012 Vicenza 2012 71-53
Italy Serie B 10/16 18:30 Tigers Cesena Tigers Cesena v Rinascita Basket Rimini Rinascita Basket Rimini 73-51
Italy Serie B 10/16 18:30 Formia Formia v Luiss Roma Luiss Roma 84-76
Italy Serie B 10/16 18:30 Virtus Valmontone Virtus Valmontone v Stella Azzurra Roma Stella Azzurra Roma 84-76
Italy Serie B 10/16 18:15 Tigers Cesena Tigers Cesena v Albergatore Pro Rinascita Basket Rimini 73-51
Italy Serie C 10/16 18:11 Virtus Fondi v Virtus Pontinia 70-89
CEWL Women 10/16 18:00 Pharmaserv Marburg Women Pharmaserv Marburg Women v Royal Spirou Monceau Women 0-0
Euroleague Women 10/16 18:00 Basket Lattes Montpellier Women Basket Lattes Montpellier Women v Uniqa Euroleasing Sopron Women Uniqa Euroleasing Sopron Women 53-66
Basketball Champions League 10/16 18:00 Dijon Dijon v Falco Szombathely Falco Szombathely 87-68
Basketball Champions League 10/16 18:00 Telekom Bonn Telekom Bonn v Zaragoza Zaragoza 85-71
Italy Serie B 10/16 18:00 Green Basket Palermo Green Basket Palermo v Costa D'Orlando Costa D'Orlando 82-73
Italy Serie B 10/16 18:00 Nuova Nardo v Olimpia Matera Olimpia Matera 66-56
Euro Cup Women 10/16 18:00 Basket Landes Women Basket Landes Women v Sedis Basquet Women Sedis Basquet Women 65-60
Euro Cup Women 10/16 18:00 Flammes Carolo Basket Women Flammes Carolo Basket Women v Liege Women Liege Women 81-48
Euroleague Women 10/16 18:00 Royal Castors Braine Women Royal Castors Braine Women v UMMC Ekaterinburg Women UMMC Ekaterinburg Women 79-87
3x3 Matches 10/16 17:45 Brazil 3x3 Brazil 3x3 v Russia 3x3 Russia 3x3 19-21
Euro Cup 10/16 17:45 Buducnost Buducnost v Asseco Gdynia Asseco Gdynia 59-62
Holland DBL 10/16 17:30 Landstede Zwolle Landstede Zwolle v Aris Leeuwarden Aris Leeuwarden 101-60
Lebanon FLB 10/16 17:30 Byblos Byblos v Anibal Anibal 86-90
Euroleague Women 10/16 17:30 Venezia Women Venezia Women v Bourges Basket Women Bourges Basket Women 73-63
Alpe Adria Cup 10/16 17:30 UBSC Raiffeisen Graz UBSC Raiffeisen Graz v BK Decin BK Decin 74-94
Latvia-Estonia BL 10/16 17:30 BC Tartu BC Tartu v BC Kalev/Cramo BC Kalev/Cramo 71-94
Poland 1st Division 10/16 17:30 Doral Nysa Klodzko Doral Nysa Klodzko v Gornik Walbrzych Gornik Walbrzych 66-81
Euro Cup 10/16 17:30 Trento Trento v Oldenburg Oldenburg 91-81
3x3 Matches Women 10/16 17:20 France 3x3 Women France 3x3 Women v Netherlands 3x3 Women Netherlands 3x3 Women 14-9