Soccer Oman League 02' Al-Nasr Salalah [4] Al-Nasr Salalah 0-0 Sohar Club [6] Sohar Club
Soccer Tanzania Premier League 08' Ndanda FC [11] Ndanda FC 0-0 Njombe Mji FC [15] Njombe Mji FC
Soccer Uganda Premier League 09' [1] SC Villa 0-0 Express FC [14] Express FC
Soccer Slovakia Youth League 09' AS Trencin U19 [5] AS Trencin U19 0-0 Partizan Bardejov U19 [12] Partizan Bardejov U19
Soccer England U23 Development League 11' Barnsley U23 0-0 Hull U23 Hull U23
Soccer Tunisia League 2 12' CS Hammam Lif CS Hammam Lif 0-0 Jendouba Sport
Soccer Israel Leumit Liga 12' Hapoel Bnei Lod [14] Hapoel Bnei Lod 0-1 Hapoel Hadera [10] Hapoel Hadera
Soccer Palestine West Bank League 12' Shabab Al Dhahiriya [9] Shabab Al Dhahiriya 0-1 Al Birah [6] Al Birah
Soccer Kuwait Crown Prince Cup 12' Yarmouk [2] Yarmouk 0-0 Al Arabi SC [1] Al Arabi SC
Soccer Israel Leumit Liga 13' Maccabi Ahi Nazareth [2] Maccabi Ahi Nazareth 0-2 Hapoel Nazareth Illit [9] Hapoel Nazareth Illit
Soccer Israel Leumit Liga 13' Hapoel Tel-Aviv [3] Hapoel Tel-Aviv 0-0 Hapoel Marmorek [11] Hapoel Marmorek
Soccer Palestine West Bank League 13' Thagafi Tulkarem [4] Thagafi Tulkarem 0-0 Shabab Doora [11] Shabab Doora
Soccer Israel Leumit Liga 13' Hapoel Katamon [6] Hapoel Katamon 0-0 Hapoel Kfar Saba [1] Hapoel Kfar Saba
Soccer Qatar Stars League 13' Al Markhiya [11] Al Markhiya 0-0 Al-Arabi Doha [10] Al-Arabi Doha
Soccer Israel Leumit Liga 13' Hapoel Afula [13] Hapoel Afula 0-0 Hapoel Ramat Gan [12] Hapoel Ramat Gan
Soccer Qatar Stars League 13' Al-Khor SC [8] Al-Khor SC 0-0 Al-Sailiya SC [4] Al-Sailiya SC
Soccer Womens World Cup Qual 14' Slovenia Women [4] Slovenia Women 1-0 Faroe Islands Women [5] Faroe Islands Women
Soccer Tunisia League 2 14' AS Marsa AS Marsa 0-0 CS Korba
Soccer Palestine West Bank League 15' Ahli Al Khalil [3] Ahli Al Khalil 1-0 Shabab Al Khader [12] Shabab Al Khader
Soccer UAE Premier League 18' Al Dhafra SCC [10] Al Dhafra SCC 0-2 Hatta Dubai [12] Hatta Dubai
Soccer UAE Premier League 23' Al Jazira SC [6] Al Jazira SC 0-0 Emirates Club RAK [11] Emirates Club RAK
Soccer UAE Reserve League 26' Ajman SCC Reserves 0-0 Al Wasl SC Reserves Al Wasl SC Reserves
Soccer UAE Reserve League 28' Sharjah SCC Reserves Sharjah SCC Reserves 1-0 Al Wahda Abu Dhabi Reserves Al Wahda Abu Dhabi Reserves
Soccer UAE Division 1 28' Baniyas SC Baniyas SC 1-0 Al Thaid Al Thaid
Soccer Oman League 29' Al Salam [14] Al Salam 0-0 Dhofar [9] Dhofar
Soccer Oman League 32' Al Mudhaibi [11] Al Mudhaibi 0-0 Oman FC [12] Oman FC
Soccer UAE Division 1 37' Dubba Al Husun 0-0 Al Fujairah Al Fujairah
Soccer UAE Division 1 38' Khor Fakkan 1-0 Al Hamriyah
Soccer Egypt Division 2 40' El Terasanah El Terasanah 0-1 Serameka Serameka
Soccer Egypt Division 2 42' National Bank National Bank 0-2 Marekh
Soccer Argentina Reserve League 47' Estudiantes LP Reserves Estudiantes LP Reserves 0-0 Atletico Tucuman Reserves Atletico Tucuman Reserves
Soccer Saudi Arabia Division 2 49' Al Muzahimiyah 0-0 Al Jeel Al Jeel
Soccer Czech Republic Youth League 54' FK Pribram U19 [10] FK Pribram U19 0-0 FC Zbrojovka Brno U19 [1] FC Zbrojovka Brno U19
Soccer Romania Liga II 55' AS Stiinta Miroslava [20] AS Stiinta Miroslava 2-0 FC Ripensia Timisoara [11] FC Ripensia Timisoara
Soccer Romania Liga III 55' CS Performanta Ighiu CS Performanta Ighiu 1-0 Unirea Dej Unirea Dej
Soccer Romania Liga III 55' Millenium Giarmata Millenium Giarmata 1-0 CNP Timisoara CNP Timisoara
Soccer Serbia Prva Liga 56' FK Proleter Novi Sad [3] FK Proleter Novi Sad 0-0 FK Indjija [7] FK Indjija
Soccer Israel Liga Bet North 56' Hapoel Ramot Menashe 0-0 Hapoel Sandala Gilboa
Soccer Romania Liga III 56' CNS Cetate Deva CNS Cetate Deva 1-4 Gloria Lunca Teuz Cermei
Soccer Romania Liga III 57' CS Sanatatea Cluj CS Sanatatea Cluj 3-1 ACS Comuna Recea
Soccer Romania Liga III 58' ACSO Filiasi ACSO Filiasi 0-1 National Sebis National Sebis
Soccer Romania Liga III 59' CSM Pascani CSM Pascani 1-1 CSM Roman CSM Roman
Soccer Prince Faisal bin Fahad Cup 68' Al Qadisiya Al Khubar U21 0-3 Al Nasr Riyadh U21
Soccer Israel Liga Bet South 81' Hapoel Kfar Qasm Shuaa Hapoel Kfar Qasm Shuaa 0-0 FC Ironi Or Yehuda
Soccer Israel Liga Bet South 83' Hapoel Nahlat Yehuda Hapoel Nahlat Yehuda 2-3 Maccabi Amishav Petah Tikva Maccabi Amishav Petah Tikva
Soccer Iran Pro League 84' Sanat Naft Abadan [9] Sanat Naft Abadan 2-2 Sepahan [8] Sepahan
Soccer India Shillong Premier League 85' Boys Sports Company 0-0 Malki SC
Soccer Israel Liga Alef South 85' Hapoel Azor Hapoel Azor 1-0 Hapoel Kfar Shalem Hapoel Kfar Shalem
Basketball Brazil LDB 1 - 10:00 Pinheiros U22 Pinheiros U22 0-0 Basquete Curitiba U22
Basketball Saudi Arabia Premier League 1 - 04:26 Al Fath 11-6 Al Hilal Saudi Arabia Al Hilal Saudi Arabia
Basketball Ukraine Cup 1 - 02:20 Hoverla Ivano-Frankivsk 17-12 Khimik Yuzhny Khimik Yuzhny
Basketball Ukraine Cup Women 3 - 10:00 Kiev Basket Women 47-22 Chayka Berdyansk Women
Basketball FIBA World Cup Qualification 3 - 03:47 Israel Israel 55-47 Estonia Estonia
Basketball ABL ASEAN 4 - 00:00 Nanhai Kung Fu [1] Nanhai Kung Fu 86-59 Formosa Dreamers [8] Formosa Dreamers
Ice Hockey KHL 3 - 20:00 Kunlun Red Star [11] Kunlun Red Star 1-3 Lokomotiv Yaroslavl [4] Lokomotiv Yaroslavl
Ice Hockey Russia MHL 2 - 02:32 Tyumensky Legion U20 [14] Tyumensky Legion U20 1-2 Altai U20 [15] Altai U20
Handball Jordan League 00:00 Umm Jawzah 0-0 Amman
Handball Saudi Arabia Serie A 00:00 Khowaidliyah Khowaidliyah 0-0 Heraa
Tennis ITF Argentina F10 11/24 13:00 Juan Ignacio Galarza Juan Ignacio Galarza 0-1 Gonzalo Villanueva Gonzalo Villanueva
Tennis ITF Argentina F10 11/24 13:00 Tomas Lipovsek Puches Tomas Lipovsek Puches 0-0 Manuel Pena Lopez Manuel Pena Lopez
Tennis 2017 Davis Cup 11/24 13:00 Lucas Pouille [18] Lucas Pouille 1-0 David Goffin [7] David Goffin
Tennis Challenger Andria 11/24 12:45 Viktor Galovic [193] Viktor Galovic 4-5 Mirza Basic [149] Mirza Basic
Tennis ITF Czech Republic F11 MD 11/24 12:30 Hajek/Kopriva Hajek/Kopriva 3-6,1-0 Gengel/Vocel Gengel/Vocel
Tennis WTA Mumbai 11/24 12:25 Sabina Sharipova [186] Sabina Sharipova 3-6,2-1 Yanina Wickmayer [115] Yanina Wickmayer
Tennis ITF Women Hammamet WD 11/24 12:15 Ekani/Le Bihan Ekani/Le Bihan 4-6,0-0 Murta/Simic Murta/Simic
Tennis ITF Czech Republic F11 MD 11/24 12:00 Duda/Laurent Duda/Laurent 6-4,4-4 Holis/Kalenichenko
Tennis ITF Women Heraklion WD 11/24 12:00 Morderger/Morderger Morderger/Morderger 6-4,1-4 Duca/Gavrila Duca/Gavrila
Tennis ITF Women Valencia 11/24 11:55 Olga Saez Larra [247] Olga Saez Larra 6-4,1-4 Silvia Soler-Espinosa [225] Silvia Soler-Espinosa
Tennis ITF Women Stellenbosch WD 11/24 11:30 Ilowska/Steur Ilowska/Steur 0-0 Barnett/Stadler Barnett/Stadler
Tennis ITF Women Stellenbosch WD 11/24 11:30 Pribylova/Pribylova Pribylova/Pribylova 2-6,1-3 Bhunu/Le Roux Bhunu/Le Roux
Tennis ITF Women Hammamet WD 11/24 11:30 Kulikova/Stoica Kulikova/Stoica 2-1 Smith/Talcott Smith/Talcott
Tennis ITF Women Valencia WD 11/24 11:30 Bogdan/Skamlova Bogdan/Skamlova 2-3 Bucsa/Sizikova Bucsa/Sizikova
Tennis ITF Women Stellenbosch WD 11/24 11:30 Codino/Jastrzebska Codino/Jastrzebska 0-4 Januskova/Kobelt Januskova/Kobelt
Tennis ITF Women Antalya WD 11/24 11:15 Evtimova/Jani Evtimova/Jani 2-6,7-6,0-0 Ghitescu/Sezer Ghitescu/Sezer
Tennis ITF Women Heraklion 11/24 11:10 Lisa Sabino Lisa Sabino 6-1,4-6,4-0 Ivana Topcic Ivana Topcic
Tennis ITF Tunisia F36 11/24 11:00 Steven Diez Steven Diez 6-3,5-5 Nikolas S Izquierdo Nikolas S Izquierdo
Cricket Twenty20 11/24 13:00 Chittagong Vikings Chittagong Vikings 34/1 Sylhet Sixers Sylhet Sixers
Cricket 1st Test - Man of the Match 11/23 14:34 Australia Australia View England - 1st Test - Man of the Match
Snooker Northern Ireland Open 2017 11/24 12:00 Li Yuan Li Yuan 1-0 Elliot Slessor Elliot Slessor
Darts Players Championship Finals 2017 11/24 12:55 Darren Webster Darren Webster 3-2 Antonio Alcinas Antonio Alcinas
Darts Players Championship Finals 2017 11/24 12:55 Steve Lennon Steve Lennon 3-1 Zoran Lerchbacher Zoran Lerchbacher
Futsal Saudi Arabia League Friday 15:41 Al Ettifaq 1-0 Al Radwa
Futsal Saudi Arabia League Friday 16:06 Mosdh 2-3 Alard
Table Tennis Challenger Ochsenhausen 11/24 12:50 Josip Huzjak Josip Huzjak 3-0 Alto Gaston Alto Gaston
Badminton Hong Kong Open Women 11/24 12:51 Tzu Ying Tai Tzu Ying Tai 1-3 Yufei Chen Yufei Chen
Badminton Scottish Open 11/24 12:40 Ellis/Langridge Ellis/Langridge 11-10 Kersaudy/Maio Kersaudy/Maio
Badminton Scottish Open 11/24 12:20 Kalle Koljonen Kalle Koljonen 7-7 Ygor Coelho Ygor Coelho
Badminton Hong Kong Open Women 11/24 11:20 Yuqi Shi Yuqi Shi 12-12 Dan Lin Dan Lin
Curling European Championship Women 11/24 13:04 Sweden 0-0 Italy
E-Sports CS:GO - WESG European Finals 11/24 12:13 EnVyUs EnVyUs View Belgium
E-Sports King of Glory - KPL Playoffs 11/23 10:57 X-Quest View WeFun