Republic of Ireland Leinster Senior League 00' Drumcondra Drumcondra 0-0 Bangor Celtic Bangor Celtic
Uruguay Clausura 09' CA River Plate [4] CA River Plate 0-0 Penarol [1] Penarol
Iceland U19 Cup 10' Vikingur Reykjavik U19 0-0 Fram/Úlfarnir U19
Trinidad & Tobago Pro League 11' San Juan Jabloteh San Juan Jabloteh 0-0 Police FC Police FC
Uruguay Clausura 12' IA Sud America [6] IA Sud America 0-0 Boston River [8] Boston River
Jamaica Premier League 12' Tivoli Gardens [4] Tivoli Gardens 0-0 UWI FC [3] UWI FC
Jamaica Premier League 12' Sandals South Coast FC [12] Sandals South Coast FC 0-0 Reno FC [6] Reno FC
Uruguay Clausura 13' Juventud De Las Piedras [15] Juventud De Las Piedras 0-0 Liverpool Montevideo [13] Liverpool Montevideo
Uruguay Clausura 13' Fenix [5] Fenix 1-0 Cerro [4] Cerro
England Isthmian Cup 15' Thamesmead Town Thamesmead Town 0-0 AFC Sudbury AFC Sudbury
Mexico Segunda Division 15' Yalmakan FC Yalmakan FC 0-0 Orizaba
Venezuela Segunda Division 15' UCV 0-0 UA Falcon UA Falcon
Argentina Primera C Metropolitana 16' Deportivo Merlo Deportivo Merlo 1-0 CA Ituzaingo CA Ituzaingo
Argentina Reserve League 16' Nueva Chicago Reserves Nueva Chicago Reserves 0-0 Almagro Reserves Almagro Reserves
England Isthmian Cup 25' Billericay Billericay 0-1 Heybridge Swifts Heybridge Swifts
England Southern League Division One 29' Aylesbury United 0-0 Hartley Wintney
UEFA Champions League 29' PSG [1] PSG 3-1 Celtic [3] Celtic
England Championship 29' Wolverhampton [1] Wolverhampton 2-0 Leeds [9] Leeds
UEFA Champions League 29' Sporting [3] Sporting 0-0 Olympiakos [4] Olympiakos
England FA Trophy 30' Cray Wanderers Cray Wanderers 1-0 Moneyfields Moneyfields
UEFA Champions League 30' Atletico Madrid [3] Atletico Madrid 0-0 Roma [2] Roma
Northern Ireland Reserve League 30' Warrenpoint Town Reserves 1-2 Glenavon Reserves
England Championship 30' Ipswich [10] Ipswich 0-0 Sheff Wed [12] Sheff Wed
UEFA Champions League 30' Basel [2] Basel 0-0 Man Utd [1] Man Utd
UEFA Champions League 30' Juventus Juventus 0-0 Barcelona Barcelona
England Championship 31' Middlesbrough [8] Middlesbrough 1-0 Birmingham [21] Birmingham
UEFA Champions League 31' Anderlecht Anderlecht 0-0 Bayern Munich Bayern Munich
Venezuela Segunda Division 37' Academia Puerto Cabello Academia Puerto Cabello 1-0 Urena FC Urena FC
Uruguay Segunda 38' Villa Teresa [8] Villa Teresa 0-0 Miramar Misiones [14] Miramar Misiones
Venezuela Segunda Division 43' Gran Valencia Gran Valencia 3-0 Universidad Los Andes Universidad Los Andes
Venezuela Segunda Division 43' Petroleros de Anzoategui Petroleros de Anzoategui 0-0 Angostura FC
Uruguay Segunda 43' Huracan DPA [13] Huracan DPA 0-0 Villa Espanola [10] Villa Espanola
Uruguay Segunda 44' Club Atletico Progreso [4] Club Atletico Progreso 1-0 Central Espanol [5] Central Espanol
Italy Serie C Cup 44' Casertana Casertana 0-1 Sambenedettese Sambenedettese
Italy Serie C Cup 45' Catania Catania 0-0 Cosenza Cosenza
Gibraltar Premier Division 47' Manchester 62 FC [9] Manchester 62 FC 0-0 Europa FC [4] Europa FC
Venezuela Segunda Division 54' LALA FC LALA FC 1-1 Atletico El Vigia Atletico El Vigia
Spain Copa de Catalunya 62' UA Horta UA Horta 0-1 UE Llagostera UE Llagostera
Spain Tercera Group 11 87' CE Esporles [13] CE Esporles 1-1 UE Petra [20] UE Petra
Germany Regionalliga North 89' Hannover II [11] Hannover II 3-0 Luneburger SK Hansa [13] Luneburger SK Hansa
Slovenia 2SKL 1 - 00:00 Grosuplje Grosuplje 26-27 Konjice
Brazil LDB 1 - 03:32 Paulistano U22 22-11 Sao Jose U22 Sao Jose U22
Italy A2 Women 3 - 10:00 Vicenza Women 38-19 Bolzano Women
NCAAB 1 - 05:58 Western Kentucky Western Kentucky 20-17 Villanova Villanova
Iceland Premier League Women 3 - 02:29 Stjarnan Women [3] Stjarnan Women 51-51 Haukar Women [2] Haukar Women
Iceland Premier League Women 3 - 02:28 Breidablik Women [7] Breidablik Women 53-50 Valur Reykjavik Women [1] Valur Reykjavik Women
Iceland Premier League Women 3 - 03:02 Keflavik Women [5] Keflavik Women 67-63 Snaefell Women [6] Snaefell Women
Slovenia 2SKL 3 - 03:01 Brinox Medvode Brinox Medvode 42-49 MP Sezana MP Sezana
Iceland Premier League Women 3 - 03:28 Skallagrimur Women [4] Skallagrimur Women 50-50 Njardvik Women [8] Njardvik Women
Euro Cup Women 3 - 02:25 Nantes Reze Women [4] Nantes Reze Women 46-43 Uni Gyor Women [3] Uni Gyor Women
Euro Cup Women 4 - 08:03 Reyer Venezia Mestre Women [1] Reyer Venezia Mestre Women 50-41 TSV 1880 Wasserburg Women [2] TSV 1880 Wasserburg Women
NCAAB 2 - 16:37 Holy Cross Holy Cross 44-40 Fairleigh Dickinson Fairleigh Dickinson
Euro Cup Women 3 - 00:01 Hainaut Basket Women [2] Hainaut Basket Women 59-43 Belfius Namur Capitale Women [1] Belfius Namur Capitale Women
Euroleague Women 4 - 08:53 Bourges Basket Women [6] Bourges Basket Women 50-53 Dynamo Kursk Women [1] Dynamo Kursk Women
Euro Cup Women 3 - 01:26 Gernika Bizkaia Women [4] Gernika Bizkaia Women 56-44 Ceglédi EKK Women [3]
Slovenia 2SKL 4 - 03:31 Parklji Parklji 70-60 Portoroz Portoroz
WNCAAB 3 - 03:22 Santa Clara Women 23-44 Northwestern Women
WNCAAB 3 - 09:48 Elon Women Elon Women 37-24 UCF Women
Challenge Cup Women 11/22 20:00 AVC Famalicao Women AVC Famalicao Women 9-18 Ciudad de Logrono Women Ciudad de Logrono Women
Greece 3rd Division Women 11/22 19:45 APS Alimou Women APS Alimou Women 0-0 Das Drapetsonas Women Das Drapetsonas Women
Greece 3rd Division Women 11/22 19:45 Aons Milon Women Aons Milon Women 3-0 AEG Exoni Women AEG Exoni Women
Greece 3rd Division Women 11/22 19:45 AO Thriamvos Women AO Thriamvos Women 0-0 AON Argiroupolis Women AON Argiroupolis Women
Italy A1 Women 11/22 19:30 Casalmaggiore Women Casalmaggiore Women 23-13 Filottrano Women Filottrano Women
Italy A1 Women 11/22 19:30 Monza Women [7] Monza Women 12-15 Pesaro Women [6] Pesaro Women
Greece 3rd Division Women 11/22 19:30 OFA Apollonios Women OFA Apollonios Women 9-8 AO Enosi Iliou Women AO Enosi Iliou Women
Italy A1 Women 11/22 19:30 Busto Arsizio Women [4] Busto Arsizio Women 10-16 Conegliano Women [1] Conegliano Women
Italy A1 Women 11/22 19:30 Bergamo Women Bergamo Women 13-15 Il Bisonte Firenze Women Il Bisonte Firenze Women
Greece 3rd Division Women 11/22 19:30 Agog Evriali Women Agog Evriali Women 8-8 Gans Iris Women Gans Iris Women
Poland Plus Liga 11/22 19:30 Resovia Rzeszow [8] Resovia Rzeszow 12-8 Warta Zawiercie [16] Warta Zawiercie
Italy A1 Women 11/22 19:30 Scandicci Women [2] Scandicci Women 18-9 Novara Women [3] Novara Women
Italy A1 Women 11/22 19:30 Modena Women [5] Modena Women 12-15 Legnano Women [8] Legnano Women
Slovenia Cup Women 11/22 19:30 Luka Koper Women 14-14 Aliansa Women Aliansa Women
Italy SuperLega 11/22 19:30 Lube Banca Marche [3] Lube Banca Marche 0-0 Ravenna [4] Ravenna
Denmark 1st League 22/11 11/22 19:26 Randers VK 18-16 IF Lyseng
Greece 3rd Division Women 11/22 19:15 AS Peristeri Women AS Peristeri Women 21-23 AO Pigasos Haidariou Women
Slovenia 1.DOL 11/22 19:00 OK Hoce 6-8 OK Triglav OK Triglav
Slovenia 1.DOL 11/22 19:00 Ach Volley Ach Volley 18-18 MTB Maribor
Slovenia 1.DOL 11/22 19:00 Calcit Kamnik Calcit Kamnik 12-15 Panvita Pomgrad Panvita Pomgrad
Slovenia Cup Women 11/22 19:00 Zok Ptuj Women 0-0 Kema Puconci Women
NCAA Champs Women 11/22 19:00 Duke Women 1-5 North Carolina St Women North Carolina St Women
German Bundesliga 11/22 18:30 Solingen Volleys Solingen Volleys 7-11 VfB Friedrichshafen VfB Friedrichshafen
Challenge Cup 11/22 18:30 VC Strassen VC Strassen 17-22 Levski Volley Levski Volley
German Bundesliga 11/22 18:10 Rhein-Main [3] Rhein-Main 2-2 Berlin Volleys [5] Berlin Volleys
Challenge Cup Women 11/22 18:00 ZOK Osijek Women ZOK Osijek Women 22-24 SG SVS Sokol Women
NCAA Champs Women 11/22 18:00 Cincinnati Women 11-14 ECU Women
Challenge Cup 11/22 18:00 Viking TIF Viking TIF 9-14 Forde VBK Forde VBK
Germany Eishockey Liga 3 - 20:00 Fischtown Pinguins Bremerhaven [7] Fischtown Pinguins Bremerhaven 1-3 Eisbären Berlin [3] Eisbären Berlin
Germany Eishockey Liga 3 - 17:27 Iserlohn Roosters [8] Iserlohn Roosters 3-4 Kolner Haie [9] Kolner Haie
Germany Eishockey Liga 3 - 16:17 Schwenninger Wild Wings [5] Schwenninger Wild Wings 0-0 Grizzlys Wolfsburg [4] Grizzlys Wolfsburg
Germany Eishockey Liga 3 - 17:23 Dusseldorfer EG [11] Dusseldorfer EG 3-0 Straubing Tigers [14] Straubing Tigers
France Division 1 24:25 AIX UC [8] AIX UC 14-10 PSG Handball [3] PSG Handball
Spain Liga Asobal 30:00 Angel Ximenez-Puente Genil [10] Angel Ximenez-Puente Genil 11-11 Ademar Leon [5] Ademar Leon
France Division 1 30:00 Tremblay [12] Tremblay 16-23 Nantes [6] Nantes
Spain Liga Asobal 30:00 Puerto Sagunto [14] Puerto Sagunto 13-16 BM La Rioja [9] BM La Rioja
Denmark Handboldligaen 30:00 Bjerringbro-Silkeborg [2] Bjerringbro-Silkeborg 12-12 Team Tvis Holstebro [4] Team Tvis Holstebro
Iceland Úrvalsdeild 30:00 FH Hafnarfjördur [2] FH Hafnarfjördur 15-10 UMF Stjarnan [6] UMF Stjarnan
Spain Liga Asobal 30:00 BM Guadalajara [3] BM Guadalajara 14-16 Ciudad Encantada [6] Ciudad Encantada
France Division 1 51:01 Ivry [9] Ivry 22-25 Dunkerque [5] Dunkerque
France Division 1 49:44 USM Saran [11] USM Saran 23-24 Saint Raphael [7] Saint Raphael
France Division 1 48:29 USAM Nimes [2] USAM Nimes 22-21 Massy [14] Massy
Switzerland MNLA 45:13 HSC Suhr Aarau [6] HSC Suhr Aarau 24-23 Kadetten Schaffhausen [3] Kadetten Schaffhausen
Switzerland MNLA 48:16 TSV Fortitudo Gossau [8] TSV Fortitudo Gossau 22-22 HC Kriens-Luzern [5] HC Kriens-Luzern
Switzerland MNLA 47:05 TV Endingen [10] TV Endingen 18-22 Wacker Thun [1] Wacker Thun
WTA Honolulu 11/22 20:00 Allie Kiick [427] Allie Kiick 0-0 Miharu Imanishi [215] Miharu Imanishi
ITF USA F38 MD 11/22 20:00 Cash/Kobelt Cash/Kobelt 5-7,1-2 Joyce/Torpegaard Joyce/Torpegaard
WTA Honolulu 11/22 20:00 Ajla Tomljanovic [136] Ajla Tomljanovic 1-0 Danielle Lao [227] Danielle Lao
ITF Mexico F6 11/22 19:50 Mauricio Echazu Mauricio Echazu 2-2 Lucas Catarina Lucas Catarina
Challenger Rio De Janeiro 11/22 19:10 Thiago Seyboth Wild Thiago Seyboth Wild 3-1 Nicolas Jarry Nicolas Jarry
Challenger Andria 11/22 19:00 Christopher Heyman Christopher Heyman 6-3,5-3 Ricardas Berankis Ricardas Berankis
ITF Argentina F10 MD 11/22 18:00 Egea/Souto Egea/Souto 6-4,5-5 Besada/Martinez Besada/Martinez
ITF Chile F1 MD 11/22 17:30 Bruna/Vernier 2-6,2-3 Kestelboim/Zukas
ITF Chile F1 MD 11/22 17:30 Merino/Varillas Merino/Varillas 5-2 Gelhardt/S Gonzalez
Northern Ireland Open 2017 11/22 19:45 Ryan Day Ryan Day 0-1 Li Hang Li Hang
Northern Ireland Open 2017 11/22 18:35 Mark Allen Mark Allen 2-1 Tian Pengfei Tian Pengfei
Northern Ireland Open 2017 11/22 18:35 Ross Muir Ross Muir 1-1 Stuart Carrington Stuart Carrington
Northern Ireland Open 2017 11/22 18:35 Jimmy White Jimmy White 2-0 Jak Jones Jak Jones
Copa América de Futsal Women 14:47 Argentina Women 2-0 Bolivia Women
Champions League 11/22 20:13 Yujia Zhai Yujia Zhai 0-0 Yang Wang Yang Wang
Scottish Open 11/22 19:30 Kieran Merrilees Kieran Merrilees 7-5 Karan Rajan Rajarajan Karan Rajan Rajarajan
European Championship Women 11/22 17:53 Scotland Women 6-5 Switzerland Women
LOL - LVP Superliga 11/22 20:00 G2 Vodafone View Baskonia eSports