Argentina Reserve League 00' Ferro Carril Oeste Reserves 0-0 Villa Dalmine Reserves
Oman League 00' Mirbat SC [5] Mirbat SC 0-0 Al Mudhaibi [14] Al Mudhaibi
Greece Football League 2 05' Velouchi [8] Velouchi 0-0 Opountios Martinou [10] Opountios Martinou
Uganda Premier League 05' [13] Maroons 0-0 SC Villa [4]
Greece Football League 2 05' Iraklis Iraklis 0-0 Almopos Arideas Almopos Arideas
Italy Serie D 06' Lumezzane [19] Lumezzane 0-0 Calcio Romanese [18] Calcio Romanese
Italy Serie D 06' Derthona [20] Derthona 0-0 Seregno [16] Seregno
Greece Football League 2 07' Achilleas Farsalon [9] Achilleas Farsalon 0-1 Volos NFC [1] Volos NFC
Italy Serie D 07' [5] Montevarchi 0-0 Imolese [7] Imolese
Greece Football League 2 07' AE Alexandrias [11] AE Alexandrias 0-0 Agrotikos Asteras [5] Agrotikos Asteras
Poland I Liga 08' Rakow Czestochowa [6] Rakow Czestochowa 0-1 Podbeskidzie Bielsko Biala [7] Podbeskidzie Bielsko Biala
Greece Football League 2 08' Olympiacos Volou [7] Olympiacos Volou 1-0 Rigas Feraios [5] Rigas Feraios
Italy Serie D 08' ASD Sasso Marconi [8] ASD Sasso Marconi 0-1 Forli [10] Forli
Slovakia Cup 08' Spartak Medzev Spartak Medzev 0-0 Dunajska Streda Dunajska Streda
U19 Euro Championships Women 08' Norway U19 Women Norway U19 Women 0-0 Cyprus U19 Women Cyprus U19 Women
Greece Football League 2 08' Edessaikos [7] Edessaikos 0-0 Karitsa [12] Karitsa
Italy Serie D 08' Correggese [20] Correggese 0-0 Lentigione [3] Lentigione
Greece Football League 2 08' Almyros 0-0 Digenis Neochoriou
Ukraine U19 Persha Liga 08' Dush Ternopil U19 Dush Ternopil U19 0-0 Mfa Mukachevo U19 Mfa Mukachevo U19
Poland I Liga 09' MKS Puszcza Niepolomice [13] MKS Puszcza Niepolomice 0-1 Ruch Chorzow [18] Ruch Chorzow
Croatia 3.HNL 09' NK Zagorec Krapina NK Zagorec Krapina 1-0 NK Dugo Selo NK Dugo Selo
Greece Football League 2 09' Panlefkadios FC [8] Panlefkadios FC 0-0 Makedonikos [14] Makedonikos
Italy Serie D 09' US Ciserano [13] US Ciserano 1-1 Rezzato [1] Rezzato
Poland II Liga 10' Gryf Wejherowo [17] Gryf Wejherowo 0-0 Legionovia Legionowo [8] Legionovia Legionowo
Italy Serie D 10' Como [5] Como 0-0 Chieri [10] Chieri
Italy Serie D 10' Trento [15] Trento 0-0 US Levico Terme [11] US Levico Terme
Greece Football League 2 10' AO Kardias [9] AO Kardias 0-1 Aris Palaioxoriou [3] Aris Palaioxoriou
Italy Serie D 10' Rimini [6] Rimini 0-1 Vigor Carpaneto [17] Vigor Carpaneto
Italy Serie D 10' US Folgore Caratese [9] US Folgore Caratese 0-0 Casale [12] Casale
Poland III Liga 10' Rekord Bielsko-Biala Rekord Bielsko-Biala 0-0 Lechia Dzierzoniow
Zimbabwe Premier Soccer League 10' Dynamos FC Dynamos FC 0-0 Tsholotsho FC
Greece Football League 2 10' Pierikos [7] Pierikos 0-0 Kampaniakos Chalastras [13]
UEFA Youth League 10' NK Lokomotiva Zagreb U19 0-0 Dinamo Bucharest U19 Dinamo Bucharest U19
Italy Serie D 10' SC Caronnese [2] SC Caronnese 0-0 Pavia [13] Pavia
Zimbabwe Premier Soccer League 10' How Mine FC 0-1 Bulawayo City FC
Oman League 11' Fanja [13] Fanja 0-0 Saham [4] Saham
Croatia 3.HNL 11' NK Spansko NK Spansko 0-1 NK Udarnik Kurilovec NK Udarnik Kurilovec
Italy Serie D 11' Arconatese [17] Arconatese 0-0 Borgosesia [6] Borgosesia
Greece Football League 2 11' Asteras Parapotamou 1-0 AE Lefkimmis
Croatia 3.HNL 11' NK Opatija NK Opatija 0-0 NK Vrapce NK Vrapce
Italy Serie D 11' ASD Romagna [9] ASD Romagna 0-0 Tuttocuoio [15] Tuttocuoio
Italy Serie D 11' US Pianese [11] US Pianese 0-1 Sangiovannese [4] Sangiovannese
England Reserve Matches 11' Port Vale Reserves 0-0 Doncaster Reserves
Greece Football League 2 11' Langadas [1] Langadas 2-0 Megas Alexandros Trikalon [4] Megas Alexandros Trikalon
Croatia 3.HNL 12' NK Trnje NK Trnje 0-0 HASK Zagreb
Croatia 3.HNL 12' NK Dubrava Zagreb 0-0 NK Vinogradar NK Vinogradar
Italy Serie D 12' US Fiorenzuola [2] US Fiorenzuola 0-0 Sammaurese [14] Sammaurese
Greece Amateur Cup 13' AO Atlantis AO Atlantis 0-0 Marko Marko
Greece Amateur Cup 13' Oropos 1-0 Proteas P Fokaias Proteas P Fokaias
Greece Amateur Cup 16' Keravnos Kerateas 3-0 AE Geraka
Greece Amateur Cup 18' Kyanos Astir Varis Kyanos Astir Varis 0-0 Aris Voulas FC Aris Voulas FC
Greece Amateur Cup 20' Maxi Marathonos Maxi Marathonos 1-0 Anoiksi Anoiksi
Greece Amateur Cup 21' Olympiakos Lauriou 0-2 Koropi
Greece Amateur Cup 23' Thiella Rafinas Thiella Rafinas 0-0 Ahilleas K.Aharnon
Greece Amateur Cup 33' Athinaikos FC Athinaikos FC 0-0 Panerithraikos
Greece Amateur Cup 34' Ilioupoli Ilioupoli 0-0 Thiella Ag Dimitriou
Greece Amateur Cup 35' Dourios Olympiakos Kipselis 0-0 Ambelokipoi
Greece Amateur Cup 36' Petralona 2-0 Emos Petroupolis Emos Petroupolis
Macedonia Cup 37' Akademija Pandev Akademija Pandev 0-0 FK Sileks FK Sileks
Macedonia Cup 37' FK Borec FK Borec 0-0 Pelister Bitola Pelister Bitola
Slovakia Cup 37' TJ Iskra Borcice TJ Iskra Borcice 0-0 MFK Zemplin Michalovce MFK Zemplin Michalovce
Slovakia Cup 39' Tatran Liptovsky Mikulas Tatran Liptovsky Mikulas 0-0 Lokomotiva Zvolen Lokomotiva Zvolen
Macedonia Cup 39' FK Pobeda FK Pobeda 1-0 Bregalnica Stip Bregalnica Stip
Macedonia Cup 39' Shkendija Tetovo Shkendija Tetovo 1-0 Rabotnicki Skopje Rabotnicki Skopje
Macedonia Cup 41' FC Struga Trim & Lum FC Struga Trim & Lum 0-1 FK Renova FK Renova
Hong Kong Reserve Division 41' Warriors FC Reserves 3-0 HK Rangers FC Reserves HK Rangers FC Reserves
Russia Division 3 45' FC Grad Moscow FC Grad Moscow 0-0 Prialit
Kenya Premier League 48' Tusker [6] Tusker 0-0 Nakumatt [12] Nakumatt
UEFA Youth League 50' Esbjerg U19 Esbjerg U19 2-1 KaPa U19 KaPa U19
UEFA Youth League 51' Benfica U19 Benfica U19 2-0 Man Utd U19 Man Utd U19
Ukraine U19 Persha Liga 51' Dufc Atletic Odessa U19 Dufc Atletic Odessa U19 0-2 Obolon Brovar Kiev U19 Obolon Brovar Kiev U19
Ukraine Regional League 52' Sluch Berezne 0-1 FC Malynsk
UEFA Youth League 52' Chelsea U19 [1] Chelsea U19 0-1 Roma U19 [2] Roma U19
Thailand Cup 52' Chiangrai Utd Chiangrai Utd 0-0 Buriram United Buriram United
Bulgaria U19 League 53' Levski Sofia U19 Levski Sofia U19 0-0 CSKA Sofia U19 CSKA Sofia U19
Bulgaria U19 League 53' Botev Plovdiv U19 0-0 Septemvri Sofia U19
Ukraine U19 Persha Liga 53' Nika Ivano-Frankivsk U19 Nika Ivano-Frankivsk U19 0-0 FC Opir LVIV U19 FC Opir LVIV U19
Ukraine U19 Persha Liga 53' Girnyk Novoyavorivsk U19 Girnyk Novoyavorivsk U19 1-2 FC Teplovyk-Dush-3 Ivano Frankivsk U19 FC Teplovyk-Dush-3 Ivano Frankivsk U19
Montenegro Prva Liga 54' Sutjeska Niksic Sutjeska Niksic 2-0 OFK Petrovac OFK Petrovac
Bulgaria U19 League 54' Pirin Blagoevgrad U19 Pirin Blagoevgrad U19 0-1 Slavia Sofia U19 Slavia Sofia U19
Bulgaria U19 League 54' Botev Vratsa U19 3-2 Marek Dupnitsa U19
Montenegro Prva Liga 55' FK Kom Podgorica [8] FK Kom Podgorica 0-0 FK Iskra Danilovgrad [5] FK Iskra Danilovgrad
Montenegro Prva Liga 55' FK Rudar Pljevlja [7] FK Rudar Pljevlja 0-1 FK Grbalj Radanovici [4] FK Grbalj Radanovici
Ukraine U19 Persha Liga 55' Volyn Lutsk U19 Volyn Lutsk U19 1-0 Bukovyna Chernivtsi U19 Bukovyna Chernivtsi U19
Bulgaria U19 League 55' Neftochimic Burgas U19 1-1 Lokomotiv Plovdiv U19 Lokomotiv Plovdiv U19
Ukraine U19 Persha Liga 56' FC Rukh Vynnyky U19 FC Rukh Vynnyky U19 0-1 FC Berezhany Dush U19 FC Berezhany Dush U19
Iran Div 2 56' Esteghlal Ahvaz Esteghlal Ahvaz 1-1 Kaspian Qazvin
Bulgaria U19 League 56' Montana 1921 U19 0-1 Cherno More Varna U19 Cherno More Varna U19
Iran Div 2 74' Shahrdari Kashan Shahrdari Kashan 0-0 Shahrdari Urmia FC Shahrdari Urmia FC
Russia Division 4 78' Volgar G Astrakhan II 1-0 FC Nachalovo
Poland Cup Women 80' Hetmanki Wloszczowa Women Hetmanki Wloszczowa Women 0-4 Tarnovia Tarnow Women Tarnovia Tarnow Women
U19 Euro Championships Women 82' Bulgaria U19 Women Bulgaria U19 Women 0-5 Sweden U19 Women Sweden U19 Women
India Shillong Premier League 89' Royal Wahingdoh Royal Wahingdoh 0-5 Rangdajied United FC Rangdajied United FC
Iran Div 2 94' Shohada Babolsar Shohada Babolsar 1-1 Esteghlal Jonub Esteghlal Jonub
Thailand Cup 104' Suphanburi FC Suphanburi FC 0-0 Bangkok United Bangkok United
Saudi Arabia Premier League 1 - 10:00 Al Fateh 0-0 Al Ahli Saudi Arabia
Russia Superleague 2 - 01:16 Novosibirsk Novosibirsk 33-42 Samara SGEU Samara SGEU
Basketball Champions League 2 - 01:10 Enisey Krasnoyarsk [3] Enisey Krasnoyarsk 39-32 UCAM Murcia [4] UCAM Murcia
Russia Superleague 1 Women 3 - 01:13 UMMC Ekaterinburg 2 Women UMMC Ekaterinburg 2 Women 45-39 Nika Syktyvkar Women Nika Syktyvkar Women
Philippines PBA Cup 4 - 03:55 Barangay Ginebra San Miguel Barangay Ginebra San Miguel 77-80 Meralco Bolts Meralco Bolts
Iran Super League 10/18 12:21 Shahrdari Tabriz Shahrdari Tabriz 10-4 Iranian Gonbad
Iran Super League 10/18 10:19 Saipa Alborz Saipa Alborz 0-0 Shahdary Varamin
Korean KBO 10/18 09:30 NC Dinos [4] NC Dinos 7-15 Doosan Bears [2] Doosan Bears
Russia VHL 1 - 15:14 HC Saryarka [8] HC Saryarka 0-0 Toros Neftekamsk [9] Toros Neftekamsk
Russia VHL 2 - 20:00 HC Kazzinc-Torpedo [12] HC Kazzinc-Torpedo 0-1 Molot-Prikamye Perm [16] Molot-Prikamye Perm
Turkey U19 Lig 04:46 Aziziye U19 0-5 Nilufer U19
Turkey U19 Lig 56:51 Beykoz U19 15-23 BB Ankaraspor U19
ITF Women Hammamet 10/18 13:05 Loudmilla Bencheikh Loudmilla Bencheikh 0-0 Fatma Al Nabhani Fatma Al Nabhani
ITF Tunisia F31 MD 10/18 13:00 Zayed/Shannan Zayid Zayed/Shannan Zayid 0-0 Lane/Larwig Lane/Larwig
ITF Italy F34 10/18 13:00 Daniel Gimeno-Traver [497] Daniel Gimeno-Traver 0-0 Andrea Pellegrino [471] Andrea Pellegrino
ITF Women Santa Margherita 10/18 13:00 Jelena Simic [460] Jelena Simic 0-0 Ganna Poznikhirenko [290] Ganna Poznikhirenko
ITF Women Santa Margherita 10/18 13:00 Verena Hofer Verena Hofer 0-0 Elisabetta Cocciaretto Elisabetta Cocciaretto
ITF Women Santa Margherita 10/18 13:00 Camilla Rosatello Camilla Rosatello 0-0 Cristina Ene Cristina Ene
ITF Women Santa Margherita 10/18 13:00 Valentyna Ivakhnenko [218] Valentyna Ivakhnenko 0-0 Anastasia Zarycka [310] Anastasia Zarycka
ITF Italy F34 10/18 13:00 Lorenzo Giustino Lorenzo Giustino 0-0 Dragos N Madaras
ITF Italy F34 10/18 13:00 Maxime Chazal [433] Maxime Chazal 0-0 Marco Bortolotti [496] Marco Bortolotti
ITF Italy F34 10/18 13:00 Bogdan Ionut Apostol Bogdan Ionut Apostol 0-0 Javier Marti Javier Marti
ATP Antwerp MD 10/18 13:00 Mclachlan/Molteni Mclachlan/Molteni 0-0 Begemann/Nys Begemann/Nys
WTA Moscow WD 10/18 12:55 Lykina/Monova Lykina/Monova 1-1 Melichar/Smith Melichar/Smith
ITF Tunisia F31 10/18 12:50 Pietro Rondoni Pietro Rondoni 0-0 Pietro Licciardi Pietro Licciardi
WTA Luxembourg WD 10/18 12:45 Mertens/Schuurs Mertens/Schuurs 2-1 Dzalamidze/Knoll Dzalamidze/Knoll
Challenger Ismaning 10/18 12:45 Mats Rosenkranz Mats Rosenkranz 2-3 Matteo Donati Matteo Donati
ITF Israel F13 MD 10/18 12:45 Barkai/Canter Barkai/Canter 0-0 Gabb/Johnson Gabb/Johnson
ATP Moscow 10/18 12:40 Yuki Bhambri [146] Yuki Bhambri 2-1 Damir Dzumhur [38] Damir Dzumhur
ITF Germany F15 10/18 12:30 Neil Pauffley Neil Pauffley 4-1 Erik Crepaldi Erik Crepaldi
ATP Antwerp 10/18 12:20 Henri Laaksonen [96] Henri Laaksonen 1-6,0-2 Julien Benneteau [93] Julien Benneteau
ITF Germany F15 10/18 12:05 Tom Farquharson Tom Farquharson 5-7,1-0 Karol Drzewiecki Karol Drzewiecki
WTA Moscow 10/18 12:00 Katerina Siniakova [52] Katerina Siniakova 2-6,2-3 Daria Kasatkina [28] Daria Kasatkina
ITF France F24 10/18 12:00 Ugo Humbert [477] Ugo Humbert 6-5 Gianni Mina [352] Gianni Mina
ITF Germany F15 10/18 11:55 Frederik Press Frederik Press 4-6,4-2 Jakob Sude Jakob Sude
ATP Stockholm 10/18 11:45 Fernando Verdasco [43] Fernando Verdasco 6-4,5-2 Jurgen Zopp [180] Jurgen Zopp
WTA Moscow 10/18 11:30 Vera Lapko [167] Vera Lapko 6-3,2-1 Daria Gavrilova [22] Daria Gavrilova
ITF Tunisia F31 10/18 11:30 Cristian Carli Cristian Carli 6-2,4-2 Bruno Mardones Bruno Mardones
Challenger Ismaning 10/18 11:25 Tim Puetz [343] Tim Puetz 6-3,3-6,5-4 Kevin Krawietz [363] Kevin Krawietz
ATP Stockholm 10/18 11:20 Marius Copil [74] Marius Copil 7-6,4-6,5-4 Jan-Lennard Struff [49] Jan-Lennard Struff
WTA Luxembourg 10/18 11:00 Beatriz Haddad Maia [58] Beatriz Haddad Maia 6-3,6-7,1-1 Johanna Larsson [79] Johanna Larsson
ITF Women Joue-Les-Tours 10/18 10:45 Katarzyna Piter [311] Katarzyna Piter 6-4,4-3 Katarina Zavatska [255] Katarina Zavatska
ITF France F24 10/18 10:30 Andres A. Martinavarro 6-7,6-5 Geoffrey Blancaneaux Geoffrey Blancaneaux
3rd ODI 10/18 11:00 Pakistan Pakistan ,111/2 Sri Lanka Sri Lanka
2nd ODI 10/18 08:00 South Africa South Africa 353/6,74/2 Bangladesh Bangladesh
English Open 2017 10/18 13:04 Luca Brecel Luca Brecel 0-0 Mark Williams Mark Williams
English Open 2017 10/18 12:00 Mike Dunn Mike Dunn 0-3 Kyren Wilson Kyren Wilson
English Open 2017 10/18 12:00 Liang Wenbo Liang Wenbo 1-2 Tom Ford Tom Ford
English Open 2017 10/18 12:00 Robert Milkins Robert Milkins 0-1 Ashley Hugill Ashley Hugill
Denmark Open Women 10/18 12:36 Huang/Yu Huang/Yu 16-10 Lefel/Tran Lefel/Tran
Denmark Open Women 10/18 12:15 Ivanov/Sozonov Ivanov/Sozonov 7-9 Huang/Wang Huang/Wang
Denmark Open Women 10/18 12:15 Michelle Li Michelle Li 12-11 Chloe Birch Chloe Birch
Denmark Open Women 10/18 12:15 Prannoy H.S. Prannoy H.S. 4-4 Emil Holst Emil Holst