Estonia Meistriliiga 11/23 17:00 HC Viimsi HC Viimsi v HC Tallinn HC Tallinn 24-21
Poland SuperLiga 11/23 17:00 Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin v Spojnia Gdynia Spojnia Gdynia 36-26
Estonia Esiliiga 11/23 16:30 HC Kehra/Primend HC Kehra/Primend v Oskar 32-28
Romania Liga Nationala 11/23 16:30 HC Odorhei HC Odorhei v Poli Iasi Poli Iasi 39-20
Romania Liga Nationala 11/23 16:15 HC Minaur Baia Mare HC Minaur Baia Mare v CSM Bucuresti CSM Bucuresti 21-28
Romania Liga Nationala 11/23 16:00 CSM Fagaras CSM Fagaras v Poli Timisoara Poli Timisoara 21-23
Romania Liga Nationala 11/23 16:00 CSM Calarasi CSM Calarasi v CSU Suceava CSU Suceava 33-29
Romania Liga Nationala 11/23 15:30 Steaua Bucuresti Steaua Bucuresti v Csm Focsani 2007 Csm Focsani 2007 28-23
Russia Superleague 11/23 14:30 Sgau Saratov Sgau Saratov v Kaustik Volgograd Kaustik Volgograd 37-33
Ukraine Superleague 11/23 14:00 Shakhtar Akademiya v ZNTU SAR Zaporozhye ZNTU SAR Zaporozhye 28-27
Ukraine Superleague 11/23 13:46 Donbass Donetsk v ZNTU SAR Zaporozhye ZNTU SAR Zaporozhye 28-27
Asian Club League Championship 11/23 13:30 Al Najma (Brn) Al Najma (Brn) v RKOR RKOR 40-25
Asian Club League Championship 11/23 13:30 Al Najma v RKOR RKOR 40-25
Asian Club League Championship 11/23 11:30 Naft va Gaz Gachsaran Naft va Gaz Gachsaran v Al Sharjah Al Sharjah 33-38
International Women 11/23 11:00 Portugal Women Portugal Women v Angola Women Angola Women 30-23
Ukraine Superleague 11/23 10:30 LDUFK Polytechnik Lviv v ZTR Zaporozhye ZTR Zaporozhye 10-50
Asian Club League Championship 11/23 09:30 Al Ahli Qatar Al Ahli Qatar v Al Shorta (Irq) Al Shorta (Irq) 26-26
Asian Club League Championship 11/23 09:30 Al Ahli Qatar Al Ahli Qatar v Al Shorta 26-26
China National Super Cup 11/23 08:15 Tianjin v Jiangsu Jiangsu 31-34
Asian Club League Championship 11/23 07:30 Al Duhail Al Duhail v Muscat 30-24
China National Super Cup 11/23 06:30 Shanghai Shanghai v Beijing 18-23
Portugal Liga Andebol 11/22 21:30 AC Fafe AC Fafe v Madeira Madeira 28-30
Portugal Liga Andebol 11/22 21:00 Aguas Santas Aguas Santas v Sporting Clube Sporting Clube 23-31
France Division 1 11/22 19:45 AIX UC AIX UC v PSG Handball PSG Handball 33-31
Iceland Úrvalsdeild 11/22 19:30 FH Hafnarfjördur FH Hafnarfjördur v UMF Stjarnan UMF Stjarnan 30-27
Spain Liga Asobal 11/22 19:30 Puerto Sagunto Puerto Sagunto v BM La Rioja BM La Rioja 21-30
Spain Liga Asobal 11/22 19:30 BM Guadalajara BM Guadalajara v Ciudad Encantada Ciudad Encantada 31-28
Spain Liga Asobal 11/22 19:30 Angel Ximenez - Puente Genil Angel Ximenez - Puente Genil v Ademar Leon Ademar Leon 22-25
France Division 1 11/22 19:30 Tremblay Tremblay v Nantes Nantes 33-45
Denmark Handboldligaen 11/22 19:30 Bjerringbro-Silkeborg Bjerringbro-Silkeborg v Team Tvis Holstebro Team Tvis Holstebro 27-25
Switzerland MNLA 11/22 19:00 HSC Suhr Aarau HSC Suhr Aarau v Kadetten Schaffhausen Kadetten Schaffhausen 29-31
Switzerland MNLA 11/22 19:00 TV Endingen TV Endingen v Wacker Thun Wacker Thun 25-29
Spain Liga Asobal 11/22 19:00 Anaitasuna Anaitasuna v BM Cangas BM Cangas 25-25
Switzerland MNLA 11/22 19:00 TSV Fortitudo Gossau TSV Fortitudo Gossau v HC Kriens-Luzern HC Kriens-Luzern 25-27
France Division 1 11/22 19:00 USAM Nimes USAM Nimes v Massy Massy 27-25
France Division 1 11/22 19:00 USM Saran USM Saran v Saint Raphael Saint Raphael 27-28
France Division 1 11/22 19:00 Ivry Ivry v Dunkerque Dunkerque 26-29
France Division 1 11/22 19:00 Cesson-Rennes Cesson-Rennes v Chambery Savoie Chambery Savoie 22-30