Volleyball Greece 3rd Division 10/19 18:15 Aes Enosi Galatsiou v Panellinios 0-0
Badminton Denmark Open MD 10/19 17:46 Tzu Ying Tai Tzu Ying Tai v Busanan Ongbumrungpan Busanan Ongbumrungpan 21-8
Badminton Denmark Open MD 10/19 17:41 Christiansen/Daugaard Christiansen/Daugaard v Gideon/Sukamuljo Gideon/Sukamuljo 16-21
Volleyball Club Friendlies 10/19 17:16 AON Agryroupolis v GS Panionios 0-0
Tennis ITF Women Santa Margherita WD 10/19 17:05 Dinu/Giovine Dinu/Giovine v Eidukonyte/Pedro Eidukonyte/Pedro 6-2,5-3
Tennis ITF Women Sharm El Sheikh WD 10/19 17:00 Zekry/Pribylova Zekry/Pribylova v Cernecka/Z C Tello 6-2,5-2
Tennis ITF Women Santa Margherita WD 10/19 17:00 Ene/Lukas Ene/Lukas v Di Giuseppe/Rosatello Di Giuseppe/Rosatello 1-6,6-4,0-0
E-Sports CS:GO - ESL Pro League - Match 1 10/19 16:55 HellRaisers HellRaisers v Astralis Astralis View
Ice Hockey Swedish Hockey League 10/19 16:48 Växjö Lakers HC Växjö Lakers HC v IF Malmö Redhawks IF Malmö Redhawks 0-0
Tennis ITF France F24 10/19 16:40 Kamil Majchrzak Kamil Majchrzak v Gianni Mina Gianni Mina 6-2,6-2
Tennis ITF Women Santa Margherita WD 10/19 16:35 Bogdan/Solovyeva Bogdan/Solovyeva v Poz'renko/Tinjic Poz'renko/Tinjic 0-6,4-6
Basketball Saudi Arabia Div 1 10/19 16:30 Al Noor Al Noor v Al Tarajee-Saudi Arabia Al Tarajee-Saudi Arabia 63-56
Squash St George's Hill Open 10/19 16:30 Tarek Momen Tarek Momen v Cameron Pilley Cameron Pilley 3-1
Tennis ATP Stockholm 10/19 16:30 Grigor Dimitrov Grigor Dimitrov v Jerzy Janowicz Jerzy Janowicz 7-5,2-2
Tennis ATP Moscow MD 10/19 16:30 Cabal/Molchanov Cabal/Molchanov v Elgin/Medvedev Elgin/Medvedev 6-4,6-1
Handball Denmark Handboldligaen Women 10/19 16:30 Team Esbjerg Women Team Esbjerg Women v Aarhus United Women Aarhus United Women 30-24
Badminton Mercosul Int XD 10/19 16:23 Lee/Alvarez Benitez v Pomoceno/Silva 10-16
Volleyball Slovenia Cup Women 10/19 16:15 ATK Grosuplje Women ATK Grosuplje Women v Ankaran Hrvatini Women 19-23
Tennis ITF Women Sharm El Sheikh 10/19 16:15 Valeriya Zeleva Valeriya Zeleva v Maria Patrascu Maria Patrascu 7-6,6-1
Basketball Poland PLK 10/19 16:15 Energa Czarni Energa Czarni v Gtk Gliwice Gtk Gliwice 92-82
Badminton Denmark Open MD 10/19 16:13 Boe/Mogensen Boe/Mogensen v Or/Tang Or/Tang 13-15
Badminton Mercosul Int XD 10/19 16:11 Zayas/Berruezo v Mendes Ribeiro/Pereira 5-20
Tennis ITF Germany F15 10/19 16:05 Neil Pauffley Neil Pauffley v Lukas Ruepke Lukas Ruepke 1-6,6-7
Tennis ITF Germany F15 MD 10/19 16:05 Klein/Nema Klein/Nema v Schonenberg/Sude Schonenberg/Sude 6-7,4-6
Badminton Denmark Open MD 10/19 16:00 Haris/Pradipta Haris/Pradipta v Chen/Jia Chen/Jia 19-10
Ice Hockey Belarus Extraliga 10/19 16:00 Miner Soligorsk Miner Soligorsk v HK Lida HK Lida 2-1
Volleyball Czech Republic Extraliga Women 10/19 16:00 Fenix Women Fenix Women v Frydek Mistek Women Frydek Mistek Women 0-3
Volleyball Baltic League 10/19 16:00 Rakvere v Bigbank Tartu Bigbank Tartu 3-2
Soccer U17 Euro W Ch.ship, QF 10/19 16:00 Sweden U17 Women Sweden U17 Women v Croatia U17 Women Croatia U17 Women 11-0
Basketball Israel Cup 10/19 16:00 Maccabi Kiryat Motzkin v Ironi Nes Ziona Ironi Nes Ziona 67-80
Basketball Israel Cup 10/19 16:00 Hapoel Ramat Gan/Givataiym v Hapoel Haifa 96-59
Basketball Israel Cup 10/19 16:00 Maccabi Rehovot v Hapoel Kfar Saba 82-56
Basketball Israel Cup 10/19 16:00 Elitzur Yavne Elitzur Yavne v Hapoel Eilat Hapoel Eilat 72-89
Tennis ITF Women Santa Margherita WD 10/19 16:00 Bogdan/Solovyeva Bogdan/Solovyeva v Poznikhirenko/Tinjic 0-6,4-5
Handball BIH Premijer Liga 10/19 16:00 RK Borac Banja Luka RK Borac Banja Luka v RK Vogosca RK Vogosca 22-21
Tennis ITF Italy F34 MD 10/19 16:00 Filip/Tatomir v Apostol/Jecan Apostol/Jecan 2-6,4-5
Tennis WTA Luxembourg 10/19 16:00 Monica Puig Monica Puig v Naomi Broady Naomi Broady 6-0,5-7,6-1
Soccer Estonia Esiliiga 10/19 16:00 Tartu FC Santos Tartu FC Santos v FC Flora Tallinn II FC Flora Tallinn II 2-3
Ice Hockey KHL 10/19 16:00 Lokomotiv Yaroslavl Lokomotiv Yaroslavl v Neftekhimik Niznekamsk Neftekhimik Niznekamsk 1-2
Tennis ITF Women Obidos 10/19 16:00 Deborah Chiesa Deborah Chiesa v Marina Melnikova Marina Melnikova 6-3,5-7,0-0
Handball Hungary NB1 Women 10/19 16:00 Dunaujvaros Women Dunaujvaros Women v Siofok Women Siofok Women 26-31
Soccer UAE Premier League 10/19 16:00 Al Wahda Abu Dhabi Al Wahda Abu Dhabi v Hatta Dubai Hatta Dubai 3-1
Basketball Euro Cup Women 10/19 16:00 Uni Gyor Women Uni Gyor Women v Nantes Reze Women Nantes Reze Women 76-70
Basketball Euro Cup Women 10/19 16:00 MBA Moscow Women MBA Moscow Women v Sparta & K Vidnoe Women Sparta & K Vidnoe Women 70-60
Basketball Euro Cup Women 10/19 16:00 Artego Bydgoszcz Women Artego Bydgoszcz Women v Udominate Women Udominate Women 70-74
Basketball Euro Cup Women 10/19 16:00 AZS AJP Gorzow Women AZS AJP Gorzow Women v TTT Riga Women TTT Riga Women 73-79
Handball Croatia Premijer Liga 10/19 16:00 GRK Varazdin 1930 GRK Varazdin 1930 v RK Dubrava RK Dubrava 34-29
Soccer Estonia Esiliiga 10/19 16:00 FC Levadia Tallinn U21 FC Levadia Tallinn U21 v JK Tallinna Kalev JK Tallinna Kalev 0-2
Ice Hockey Belarus Extraliga 10/19 16:00 Belarus U20 Belarus U20 v HK Gomel HK Gomel 1-4
Ice Hockey Belarus Extraliga 10/19 16:00 Yunost Minsk Yunost Minsk v HK Neman Grodno HK Neman Grodno 6-0
Handball Estonia Meistriliiga 10/19 16:00 SK Tapa SK Tapa v Aruküla SK Aruküla SK 31-31
Ice Hockey Belarus Extraliga 10/19 16:00 Dynamo Maladzyencha Dynamo Maladzyencha v Metallurg Zhlobin Metallurg Zhlobin 5-2
Ice Hockey Belarus Extraliga 10/19 16:00 HK Brest HK Brest v Khimik-SKA Novopolotsk Khimik-SKA Novopolotsk 1-6
Ice Hockey Belarus Extraliga 10/19 16:00 HK Mogilev HK Mogilev v HK Vitebsk HK Vitebsk 4-1
Ice Hockey Russia MHL 10/19 16:00 MHC Dynamo Moscow U20 MHC Dynamo Moscow U20 v MHC Spartak U20 MHC Spartak U20 1-2
Ice Hockey Russia MHL 10/19 16:00 HK Kapitan U20 HK Kapitan U20 v Dynamo St Petersburg U20 Dynamo St Petersburg U20 1-3
Volleyball Czech Republic Extraliga Women 10/19 16:00 Kralovo Pole Women Kralovo Pole Women v Prerov Women Prerov Women 3-1
Basketball Ukraine FBU Superleague 10/19 16:00 MBC Mykolaiv MBC Mykolaiv v Dnipro Dnipro 68-101
Soccer Czech Republic First League 10/19 16:00 Dukla Praha Dukla Praha v Slovacko Slovacko 1-1
Soccer Georgia Erovnuli Liga 10/19 16:00 Dila Gori Dila Gori v Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi 1-2
Tennis ITF Egypt F30 10/19 15:55 Pablo Vivero Gonzalez Pablo Vivero Gonzalez v Vladyslav Orlov Vladyslav Orlov 6-2,7-5
Tennis ITF Women Sharm El Sheikh 10/19 15:50 Elena-Teodora Cadar Elena-Teodora Cadar v Sandra Samir Sandra Samir 1-6,1-6
Tennis ITF Women Sharm El Sheikh 10/19 15:50 Nadia E Alam Nadia E Alam v Emilie Francati Emilie Francati 1-6,6-1,6-7
Tennis ITF Egypt F30 10/19 15:50 Ryan Nijboer Ryan Nijboer v Altug Celikbilek Altug Celikbilek 6-2,6-3
Tennis ITF Women Florence 10/19 15:50 Nathaly Kurata Nathaly Kurata v Victoria Rodriguez Victoria Rodriguez 4-6,4-6
Tennis ITF Women Joue-Les-Tours 10/19 15:50 Julie Gervais Julie Gervais v Myrtille Georges Myrtille Georges 1-6,2-6
Badminton Mercosul Int XD 10/19 15:48 Lohaynny Vicente v Camila Macaya Camila Macaya 20-9
Volleyball Champions League Women 10/19 15:45 Maritsa Plovdiv Women v LP Salo Women LP Salo Women 25-21
Basketball UAE President's Cup 10/19 15:45 Al Nasr UAE v Ball Above All Ball Above All 64-69
Tennis ITF Women Florence 10/19 15:40 Sabrina Santamaria Sabrina Santamaria v Francesca Di Lorenzo Francesca Di Lorenzo 5-7,2-6
Tennis ITF Egypt F30 10/19 15:40 Francesco Ferrari Francesco Ferrari v Gijs Brouwer Gijs Brouwer 2-6,1-6
Tennis ITF Egypt F30 10/19 15:35 Michiel de Krom Michiel de Krom v Giorgio Ricca Giorgio Ricca 6-4,6-4
Tennis ATP Moscow 10/19 15:35 Filip Krajinovic Filip Krajinovic v Ricardas Berankis Ricardas Berankis 6-3,5-7,4-6
Tennis ITF Women Obidos 10/19 15:35 Olga Danilovic Olga Danilovic v Julia Terziyska Julia Terziyska 6-7,6-2,0-0
Badminton Denmark Open MD 10/19 15:30 Rasmussen/Kjaersfeldt Rasmussen/Kjaersfeldt v Ahmad/Natsir Ahmad/Natsir 0-2
Ice Hockey Russia VHL-B 10/19 15:30 HC Mordovia Saransk HC Mordovia Saransk v Junior Kurgan 1-4
Basketball Finland Division 1A 10/19 15:30 Ura Basket v HBA Marsky 75-84
Basketball Finland Korisliiga Women 10/19 15:30 Helmi Basket Women v Aanekosken Huima Women 77-80
Tennis ATP Antwerp MD 10/19 15:30 Bryan/Bryan Bryan/Bryan v Gonzalez/Peralta Gonzalez/Peralta 6-1,6-7,7-10
Ice Hockey Czech Republic Extraliga U20 10/19 15:30 Litvinov U20 v HC Sparta Praha U20 2-4
Ice Hockey Czech Republic Extraliga U20 10/19 15:30 Litvinov U20 v Sparta Praha U20 2-4
Tennis ITF Women Florence 10/19 15:30 Tara Moore Tara Moore v Amra Sadikovic Amra Sadikovic 4-6,6-1,5-7
Tennis ITF Women Sharm El Sheikh 10/19 15:30 Nadia Echeverria Alam Nadia Echeverria Alam v Emilie Francati Emilie Francati 1-6,6-1,6-7
Ice Hockey Russia MHL 10/19 15:30 HC Riga U20 HC Riga U20 v Kunlun Red Star U20 Kunlun Red Star U20 1-3
Ice Hockey Russia MHL 10/19 15:30 Almaz U20 Almaz U20 v Loko U20 Loko U20 3-4
Ice Hockey Czech Republic Extraliga 10/19 15:30 HC Dukla Jihlava HC Dukla Jihlava v Sparta Praha Sparta Praha 4-2
Badminton Mercosul Int XD 10/19 15:25 Diana Corleto Soto v Barbara Maria Berruezo 19-12
Volleyball Turkey Youth League 10/19 15:21 Bayrakli Bld SK Youth v Izmir Volley Youth 0-0
Volleyball Turkey Youth League 10/19 15:21 Anka SK Youth v Izmirspor Youth 17-21
Ice Hockey Austria EBYSL U20 10/19 15:20 Gyori ETO HC U20 Gyori ETO HC U20 v Sapa Fehérvár AV19 U20 Sapa Fehérvár AV19 U20 5-7
Badminton Denmark Open MD 10/19 15:17 Matsutomo/Takahashi Matsutomo/Takahashi v Jung Chae/Rin Kim Jung Chae/Rin Kim 19-21
Tennis ITF USA F34 10/19 15:15 Alexei Popyrin Alexei Popyrin v Nuno Borges Nuno Borges 6-4,3-6,6-3
Tennis WTA Luxembourg WD 10/19 15:15 Lepchenko/Stollar Lepchenko/Stollar v Cepede Royg/Haddad Maia Cepede Royg/Haddad Maia 6-3,3-6,12-10
Handball Romania Liga Nationala 10/19 15:15 HC Odorhei HC Odorhei v HC Dobrogea Sud HC Dobrogea Sud 25-25
Soccer Saudi Arabia Premier League 10/19 15:10 Al Raed Al Raed v Al Shabab Riyadh Al Shabab Riyadh 2-2
Badminton Mercosul Int XD 10/19 15:08 Florencia Bernatene v Manoela Koepsel Manoela Koepsel 7-20
Soccer Saudi Arabia Division 2 10/19 15:04 Al Adalh Al Adalh v Al Kholood 2-2
Badminton Denmark Open MD 10/19 15:00 Liu/Zhang Liu/Zhang v Setiawan/Heong Tan Setiawan/Heong Tan 21-15
Tennis ITF Italy F34 MD 10/19 15:00 F-Mesters/Gil F-Mesters/Gil v Borroni/Bortolotti Borroni/Bortolotti 6-0,6-4
Ice Hockey Ukraine Hockey League 10/19 15:00 HK Kremenchug HK Kremenchug v HC Halytsky Levy 3-2